Navštivte nás na výstavě Exotika v Lysé nad Labem!

EXOTIKA a MAZLÍČEK 2019
Na konci října přijeďte určitě do Lysé nad Labem. EXOTIKA - největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů, akvarijních ryb, opic a šelem s úžasným aranžmá exotických rostlin a stromů. 12. ročník výstavy Exotika proběhne od 25. do 29. října 2019, vzhledem k podzimním prázdninám letos netradičně od pátku do úterý.
A netradiční změny a novinky pokračují. MAZLÍČEK – první ročník výstavy krmiv a chovatelských potřeb pro majitele zvířecích členů domácností, letošní novinka našeho výstaviště. Ne každý je chovatelem v tradičním smyslu slova, i chovatel jednoho křečíka je pro nás partnerem, kterého rádi přivítáme na této výstavě.
Výstava EXOTIKA si vydobyla úžasné renomé nejen v České republice. Ostatně není se čemu divit – Exotika je jediná výstava svého druhu, žádná podobná neexistuje. Pouze na této výstavě uvidíte téměř dokonalou iluzi exotické přírody, které nenajdeme na žádné jiné akci. A pořadatelé výstavy se rozhodli pokračovat ještě dál, ještě výš posunout věhlas tohoto veletrhu. Po loňské upoutávce na nově vzniklou Českou asociaci zoologických zahrad a akvárií, z. s. vstupujeme letošním ročníkem do širší spolupráce, která přináší další novinku letošní výstavy – expozici krokodýlů z Krokodýlí zoo Protivín v hale B.
A jedeme dál, v rámci expozic exotických ptáků v hale C určitě nepřehlédnete stánek Papouščí zoo Bošovice, která do Lysé přiveze unikátní kolekci papoušíčků – nejmenších chovaných papoušků světa velikosti vrabce!
A další novinka letošního ročníku! Bodované soutěžní expozice exotických ptáků byly povýšeny na samostatný celek, chovatelé budou soutěžit o pohár Mistra ČR. Mistrovství České republiky v bodovaných soutěžích ptáků proběhne v hale A2 od 25. do 28. 10. 2019.
Samozřejmě se můžete těšit na největší kolekce v České republice, opět se Vám představí bažanti, vodní ptáci, holoubci a ostatní okrasní ptáci, velké expozice akvaristiky, prezentace pěstitelů květin a rostlin včetně poradenství, velká expozice terarijních zvířat, ucelená kolekce savců včetně primátů a velkých šelem doplněné komerčním prodejem krmiv, potřeb pro chovatele a odborné literatury včetně trhu živých zvířat, rostlin, krmiv a chovatelských potřeb.
Také se těšíte na halu B, která představí úchvatná expoziční sladkovodní a mořská akvária? A také jste tak zklamaní, když vše opět po pár dnech z našeho výstaviště zmizí? Tak právě pro Vás máme poslední novinku letošního ročníku Exotiky. Ve vestibulu výstaviště bude slavnostně otevřena stálá akvarijní expozice. Věříme, že to budete vnímat jako další trvalé zkrášlení našeho už tak kouzelného výstaviště.
Samozřejmostí výstavy jsou poradny pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat, poradí Vám ti nejlepší chovatelé v republice. Jednotlivé poradny najdete v halách výstaviště, kontakty pro uschování pak v katalogu výstavy.
Věříme, že 12. ročník bude opět nezapomenutelný. Nezapomínáme ani na naše nejmenší návštěvníky, i pro ně bude připraven zajímavý doprovodný program.
Těší se na Vás celý tým pořadatelů výstav EXOTIKA a MAZLÍČEK.

Na výstavu je zákaz vstupu se psy!
MISTROVSTVÍ ČR BODOVANÝCH PTÁKŮ MÁ SVOJI SAMOSTATNOU STRÁNKU!!!

Odborné chovatelské a pěstitelské poradny
Přijďte zkonzultovat své chovatelské úspěchy i problémy do poradenských center, která budou fungovat po celou dobu výstavy Exotika.

Jednotlivá poradní centra jsou zaštítěna odbornými garanty jednotlivých sekcí:

Exotické ptactvo — KPEP, Papouščí zoo, Společnost LAGUNA hala C

Vodní ptactvo, bažanti a holoubci — Klub chovatelů bažantů, okrasného vodního ptactva a holoubků, hala B

Akvaristika — Peuker Akvaristik, hala B

Teraristika — BIOPARK Štít - hala C

Dravci — Ptačí dům Dubá, venkovní prostor

Entomologie — stánek Smrčka Zdeněk, hala B

Kaktusy a sukulenty — stánek Kakteen PH Flora, hala C a stánek Svoboda Michal, hala C

Masožravky a orchideje — stánek Aubrechtová Markéta, hala C a stánek Lukscheiter, hala C

Savci — BIOPARK Štít, Zoo Dvorec - hala C

Krmiva — stánek Farma AVES a Trhoň s.r.o., hala C

Chovatelské potřeby — stánek Blažejová - hala C

Prodej a nákup zvířat — stánek Klub přátel exotického ptactva, hala A2 a trh zvířat a rostlin, hala A1

 

Zdroj: Výstaviště Lysá nad Labem